Fotografie, které zde vidíte, byly pořízeny Janou Siťou Slováčkovou pod hlavičkou atelieru PS Quill (čti paskvil).

Další šíření fotografií nebo jakékoli potlačování autorských práv, stejně jako zneužívání osobnosti dětí zde vyfocených, je bez povolení mého a rodičů dětí přísně zakázáno a bude postihováno dle platných zákonů.

Děti mají na sobě převážně vlastní oblečení, pokud nejde o kostýmky nebo sukně pettiskirt, neboť ty, stejně jako doplňky do hlavy jako jsou pletené a háčkované čepičky, květiny, čelenky, klobouky atd jsou stálou součástí vybavení fotokoutku. K dispozici jsou i různé rekvizity jako jsou obrazové rámy, starý telefon, starý kufr, houpací koník, košíky, deky, voály atd. Na focení v přírodě je nutno nám předem nahlásit, o jaké rekvizity atd máte pro focení venku zájem.

Copyright 2009-2013 Jana Siťa Slováčková

Informace a kontakt

Stálé zákazníky odměňujeme slevami a dalšími výhodami!
Ateliérové fotky:
Fotoatelier Brno 

POZOR prosím na základě několika nedorozumnění  předesílám, že v atelieru jsem pouze když si mě někdo objedná. Proto se prosím vždy dopředu objednejte na sitaslovackova@gmail.com.

Fotografování trvá cca 45-60 minut.
Výjimkou je fotografování  novorozenců do 10 dnů od narození, kde focení trvá 2-3 hodiny.
Miminka a batolata naaranžujeme společně s maminkou do nejvhodnějších pozic. Pro děti i miminka jsou tu nachystány hračky, různé kostýmy, klobouky, rekvizity (nabídka se stále obnovuje a rozšiřuje). Většinou se u nás děti právě pro dostatek hraček cítí příjemně a jsou u focení uvolněné a přirozené. Vezměte jim oblíbenou hračku, oblíbený klobouček.... ať na ně má v dospělosti vzpomínku. Oblečení doporučuji vzít vlastní a třeba několik typů na výměnu, pro různá pozadí se hodí různé barvy. Narozdíl od fotografů co fotí na občanku, vůbec nevadí bílá barva, ale spíš co nedoporučuji, je sytá červená, která může dělat při konverzi a úpravách fotek problémy (rozostřuje se) a pak dělají problémy jemné proužky a kostičky hlavně po zmenšení fotky se slévají do nevzhledných map, kterým se říká moire. Další informace k vhodnému oblečení posílám na vyžádání do e-mialu.

Fotíme naboso, pokud vezmete ssebou nějaké boty, musí být čisté a suché.

Atelier se nachází v Brně v Černovicích. Je potřeba se objednat, nebývám tam denně.
Atelier je ve 3. patře, s výtahem.

Atelier je v současnosti vybavený velkým množstvím doplňků a oblečků, aktuálně se můžeme pyšnit více než 500 rekvizitami a doplňky.
 máte na výběr z mnoha barev pláten a realistických i stylizovaných vinylových pozadí.

Atelier je vybavený stálými denními i zábleskovými světly.


Nespokojenost s vlastním vzhledem, váhou nebo barvou pleti (příliš bledá, červenější než dítě) atd není důvodem k reklamacím fotografií, které pouze odrážejí bohužel pro někoho nepříjemnou realitu.  Věřte, že se vždy snažím najít pro Vás ten správný úhel, pozici a nasvícení. Ale ne vždy to stačí. 

Retuše typu: uberte mi 20 kg, zmenšete nos, přidejte mi opálení  atd  jsou možné, ale jsou  účtovány navíc - cena bude stanovena vždy dohodou podle náročnosti požadovaného procesu.


Fotografie v přirozeném prostředí
Aniž bych se snažila jakkoli snižovat kouzlo atelierových fotek, přiznám se, že se mi úplně nejvíc líbí fotky dětí z venku. K focení stačí nějaká ta kytka, brouk, co leze dítku po prstě, nebo si prostě jen sednout do trávy a jen tak pozorovat jak děti skotačí v trávě, listí, ve sněhu... Někdy si dopomůžu odraznou deskou, ale spíš spoléhám jen na kouzlo a plné využití přirozeného dennho světla.
Takovéto fotky si u mě můžete také objednat, přijedu do Brna, Vyškova a okolí, k Vám domů, nebo na předem vybrané místo (např do parku). Protože mám malé děti a babičky stovky kilometrů od nás, upřednostňuji, když máte možnost přijet k nám do Račic a obejdeme spolu můj oblíbený fotookruh /mám jich zde více a každý je cca hodinový/. Fotíme v závislosti na počasí,  v létě většinou v pozdějším odpoledni, v zimě podle aktuálního světla.
Fotografování trvá cca hodinu.

Fotografie novorozenců v pohodlí domova
Rodička i dítě jsou často unavení a ještě nepříliš sehraní na cestování k nám do atelieru. Pro tento případ máme zavedenu službu domácího focení, kdy přijedeme k Vám a fotíme přímo u Vás v pokoji za využití denního světla, případně (méně často) externího blesku.
Focení se odehrává většinou v nejsvětlejší místnosti v bytě, ideálně na sedačce nebo křesle. Připravte si také co nejvíce polštářů co najdete pro případné vyvýšení kompozice. Přivezeme čepičky, čelenky, sukýnku pettiskirt, případně další rekvizity dle Vašich požadavků, jako pozadí používáme různé přehozy a přikrývky (také přivezeme), k dispozici jsou také vinyly a další pozadí na podlahy.
Na focení novorozenců používáme beanbag, který potřebuje cca 1,5 metru volného prostoru ve vašem pokoji.

Přijedu do Brna, Vyškova a okolí, k Vám domů. Objednávejte s ohledem na světlo, tj nejlépe dopolední hodiny, ideálně závislosti na rytmu kojení. Novorozence fotíme čerstvě nakojené a uspané.
Cena fotografování novorozenců je 3200 Kč, vzniká 10 snímků, trvá minimálně 2 hodiny, připravte si však ideálně celé dopoledne.  Příplatek za dopravu účtuji v případě, že se nacházíte více než 20 km od Brna směrem od Vyškova a 20 km směrem od Vyškova k Brnu. Mezi Vyškovem a Brnem a v rozpětí 20 km se dopravné neúčtuje.

Fotografie černobílé a sepiové
Můžete získat jako derivát k objednávce. V základní ceně je zpracování 5 vybraných fotografií do takovéto úpravy (jestliže máte samozřejmě zájem).

Fotografie svateb
Objednací termín pro svatební fotografie je sezonu - 3 měsíce předem, protože termíny, zvláště v letních měsících, mohou být obzsazeny.  Informujte se prosím na 603809899 nebo sitaslovackova@gmail.com na akutální situaci, je možné že někdo odřekl nebo vypadl a pak je možné, že se domluvíme i na velmi krátkém časovém intervalu. Jinak objednáváme vždy na konci sezony již na příští rok.
Cena fotografování je individuální v závislosti na časovém rozsahu zakázky a požadovaném výstupu. Začínáme na 6500 Kč, přibližný ceník pak předám na základě telefonické nebo e-mailové žádosti, pokud přiblížíte požadovaný rozsah služeb. Vždy se s nevěstou sejdu osobně před svatbou a doladíme všechny podrobnosti, ideálně na místě, kde se bude svatba konat. Tam jsem na základě nevěstiných představ schopna stanovit předběžnou cenu, která je pro obě strany závazná a není navýšena pokud nedojde na místě k objednání víceprací.   Svatby  fotíme ve dvou, já a kolegyně Martina případně elév, který se u mě zaučuje - což zaručuje spolehlivý výstup, z různých úhlů. O tom, kdo bude přítomen na Vaší svatbě se předem domluvíme na schůzce. Na cenu nemá přítomnost druhého fotografa vliv.
Nenatáčíme videa.
Fotografie odevzdáváme na adekvátním nosiči dle objemu dat bez příplatku, v kalkulovaných cenách není žádný tisk.

Tématická focení

speciální akce kdy se v průběhu roku sejdeme na krátká, cca 15-ti minutová sezení, při nichž vzniká cca 3-5 fotografií na předem vyhlášené téma. Pozvánky na toto focení s termíny dostanete, pokud se o ně přihlásíte přímo na této stránce

http://eepurl.com/bym-eP

V každé pozvánce bude datum, časy, témata a také vhodný věk.
 Cena se odvíjí v závislosti na náročnosti focení a pořízených dekorací.

Tématická focení mají vždy domluvený minimální počet fotografií, které vybíráte z více záběrů.


Upozornění:
objednací lhůty jsou cca 3-5 týdnů od chvíle, kdy zavoláte. V předvánoční sezoně je potřeba zajistit si termín pro focení ideálně do poloviny září.

Děti do 6 let je ideální!!! fotit v atelieru v dopoledních hodinách, kdy jsou aktivní, zvyklé poslouchat (vždyť je to logické, i návštěvy doktorů, mateřských center, školek, plavání atd se vždy odehrávají dopoledne!!!!)  Odpoledne už děti mají jiný režim, nejsou zvyklé procvičovat např. básničky, udržovat déle pozornost, jsou unavenější a spíše zvyklé např. pobíhat po venku. Zvláště u dětí ve věku do 3 let, je velmi důležité vybrat tu správnou dobu pro focení, jinak je to pro obě strany spíše stresující - proto prosím mějte na paměti, že při objednání do atelieru bude potřeba, abyste si vzali např. volno v práci, starší sourozenci ze školy atd. 

Fotografování venku se přizpůsobuje počasí a slunečnímu svitu a probíhá většinou v odpoledních a podvečerních hodinách, pobyt venku ale malé děti tolik nevyčerpává a neklade na jejich pozornost tak vysoké nároky, proto odpolední termín není problémem.  

Mějte prosím tohle na paměti i když např. kupujete certifikát pro známé. Stává se mi, že mi lidé zavolají, že mají certifikát, ale nějak jim nedojde, že i já mám nějakou provozní dobu a že nedělní focení v atelieru v 18:00 v jediný den v měsíci, který si nadiktují, prostě nejsem při veškeré benevolenci a snaze schopna zajistit.

Ceny:

Základní balíček:  série fotografií z cca 45 minut  max. však hodiny ve fotoatelieru 2000 CZK
V ceně získáte 25 fotografií, každou další za příplatek 80 CZK.
Platí i pro párové, těhotenské a jiné typy portrétní fotografie, kromě boudoir focení.
V ceně není žádný tisk. Fotografie předávám přes online úložiště
na vyžádání posílám poštou na CD/DVD za příplatek  60 CZK


série fotografií z cca 40 minut max však hodiny focení venku 2000 CZK
PLUS náklady na dopravu, jezdím jen Brno, Vyškov a okolí
V ceně není žádný tisk. Fotografie předávám přes online úložiště
na vyžádání posílám poštou na CD/DVD za příplatek  60 CZK


Novorozenci - speciální focení do 14 dní od narození/atelier
doba trvání focení 2-3 hodiny
výstup 10 záběrů
cena 3200 Kč

Novorozenci - speciální focení do 14 dní od narození/u vás doma
doba trvání focení 2-3 hodiny
výstup 10 záběrů
cena 3500 Kč 
PLUS případné náklady na dopravu

Dárkový certifikát:

 vystavuji na výše uvedené druhy focení, na dárkové certifikáty není možno uplatnit žádné slevy.

Certifikáty vystavuji:
  •  na konkrétní jméno - nepřenosný a zasílám e-mailem (bez příplatku) nebo poštou s příplatkem 50 Kč - tento typ certifikátu zvolte, pokud jste v časové tísni (mailem, vytisknete si sami) nebo si opravdu přejete, aby se dotyčný přišel vyfotit
  • certifikát na částku nebo druh služby bez uvedení příjemce - přenosný - pouze vytištěný s razítkem a podpisem - osobní vyzvednutí zdarma, nebo poštou s příplatkem 50 Kč - tento certifikát může být znovu darován a proto volte ve chvíli, kdy si vhodností dárku nejste tak úplně jistí.
Ceny certifikátů: 2000 kč - základní focení 45-60 minut,

700 kč (5 fotografií  s garantovanou cenou dokoupení dalších záběrů za zvýhodněnou cenu)
POZOR prosím - každý certifikát má své datum platnosti (6 měsíců) a majitel certifikátu se musí ozvat a objednat do doby platnosti certifikátu. Fotoseance se pak uskuteční maximálně 2 měsíce od vypršení platnosti certifikátu.
Neuplatněné certifikáty propadají bez náhrady!
 

V cenách není zahrnut žádný tisk.Všechny fotky nafocené za tyto ceny musí sloužit k Vašim soukromým účelům.
 Ceník komerční fotografie zašlu na vyžádání.  


Pokud vám nevyhovuje tato klasická nabízená služba, potřebujete fotografií méně, třeba jen dvě tři pro babičku, nebo jednu rodinnou společnou... potřebujete nafotit křtiny, maturitní ples, tablo, jednu jedinou firemní profilovou fotku, nebo profesionální proměnu s vizážistkou - napište mi - a nějak se domluvíme. Nebudu tu vypisovat milion variant, jak a za kolik jsem schopná co vyfotit, když každý moment, který je potřeba zachytit je individuální, takže i moje ceny budou individuální, pro Vás na míru.
Napište mi, co si představujete a já Vám napíšu cenu. 


Sobotní nebo nedělní focení vyžádané klientem bude probíhat
 s příplatkem 100% k běžné ceně fotoseance.
Klient bude na zvýšenou cenu samozřejmě předem upozorněn při domluvě termínu. 

Víkendové focení v atelieru je možné pouze výjimečně (většinu mých pracovních víkendů zabírají svatby/křtiny).


 Příplatek za dopravu účtuji v případě, že se nacházíte více než 20 km od Brna směrem od Vyškova a 20 km směrem od Vyškova k Brnu. Mezi Vyškovem a Brnem a v rozpětí 20 km se dopravné neúčtuje.

Ceny zde uvedené jsou platné od 1.7.2019.


Po nafocení pošlu e-mailem odkaz na fotogalerii, kde fotografie uvidíte a vyberete svůj počet ks. Odkaz dostáváte také proto, že si u hodinového focení vyberete zdarma až 5 fotek pro úpravu nějakou přidanou retuší, změny barev, převod do černobíla, sepie atd. Úprava do 5 ks je zdarma, každá další fotka za příplatek 8-30 CZK dle náročnosti zvolené úpravy - předem vše společně zkonzultujeme.
U tématických a krátkých focení je ČB úprava vždy za příplatek.

Fotografie nevyzvednuté a nezaplacené do 2 měsíců od poskytnutí náhledů jsou vymazány z alba a nejsou nadále uchovávány.

Způsob předání fotografií:

 fotografie předávám online případně s příplatkem 60 czk na CD/DVD podle velikosti dat. Obyčejné poštovné je zahrnuto v příplatku.
Pokud je objektivní důvod zvolit doporučené poštovné - např. je na fotkách nahé dítě, posílám obálku vždy doporučeně - bez dalšího doplatku.

Doporučené poštovné v jiných případech můžete připlatit za částku 50 Kč.


  • osobní předání na USB FLASH - plus 200 Kč (vratné)
  • předání na USB Flash za příplatek 260 Kč ve kterém je započítán zvýšený náklad na poštovné a vratná záloha 200 Kč.
 Vrácení původní nepoškozené, nevymazané a neformátované USB FLASH musí být uskutečněno na Vaše vlastní náklady do 30 dnů. Lhůta začíná běžet dnem doručení.
V případě nevrácení nebo poškození USB FLASH záloha propadá ve 100% výši.


Pozor prosím:

Neposkytuji v žádném případě všechny!!! fotografie nafocené v době seance. Ze záběrů sama vybírám ty nejlepší a ty ode mne dostanete. Zbytek je nutno považovat za  provozní ODPAD. Prosím, nežádejte mne proto o poskytnutí "zkažených" záběrů atp.  Neposkytuji fotky neupravené, v surovém formátu (RAW).  Děkuji za pochopení.


 SLEVY:


Automatická sleva 10% ze základního balíčku pro stálé zákazníky, kteří přijdou do 12 měsíců.

20% slevu poskytuji v roce 2018:
  • občanům obce Račice-Pístovice na fotografie v okolní přírodě, platí pro jedno focení v roce a pro klasickou 45-60 minutovou fotoseanci.

Stoprocentní slevu na fotopráce poskytuji:

  • dětem se zdravotním hendikepem - postiženým dětem - které fotím přes organizaci
Dotek Světla www.dotek-svetla.cz

Jak postupovat, pokud máte zájem o focení pro hendikepované dítě zdarma:
Zájemce o focení musí už od prvního okamžiku jasně uvést, že se mu jedná o fotografování dítěte s hendikepem a přeje si být nafocen zdarma.
Email s požadavkem focení zdarma bude předán koordinátorce projektu, té pak  popíšete zdravotní stav dítěte, omezení, kterým budeme čelit /např. kvůli epi záchvatům nesmíme použít záblesky atp/ a ona rozhodne na základě pravidel sdružení o jeho zařazení do projektu a přiřadí fotografku podle místa bydliště a působnosti. Jestliže si budete přát přímo mě, je potřeba to také v  korespondenci uvést, fotím však pouze v rámci své oblasti - Brno, Vyškovsko, výjimečně pak Zlínsko a Vsetínsko, tyto dvě vzdálenější lokality je nutné u mě objednat hodně (až 4 měsíce) dopředu.


Nabídka pro ty, co rádi fotí:
Vezměte si svůj fotáček ssebou a zkusíme se společně podívat na to co z něj půjde vymáčknout!
(příplatek za vlastní fotoaparát neplatíte, pokud odeberete mou fotozakázku).

Pokud si chcete  vyzkoušet pozici fotografa, ráda Vám pronajmu svůj atelier a budu pomáhat se světly.  Naše světla reagují i na vestavěný blesk, výhodou jsou sáňky na externí blesk, na které zapojíme bezdrátový odpalovač.

Cena za pronájem atelieru s mou osobní  asistencí 600 Kč/30 minut.

Chybí Vám zde nějaké informace? Ráda zašlu na vyžádání.
můj e-mail je: sitaslovackova@seznam.cz

Jana Slováčková
Račice 152
IČO: 74728032
nejsem plátcem DPH 

Copyright: Veškeré zde uveřejněné fotografie jsou mým majetkem a jakékoli jejich šíření nebo sdílení bez mého povolení je zakázáno. 

Pro ukázky mé práce sledujte mé facebook stránky, tento blog není aktualizován.